- 12 Temmuz 2019

146 sürücüye 30 bin lira 'kırmızı ışık' cezası kesildi

Giresun’da Şehir içi, Bölge Trafik ve ilçe trafik birimlerinin katılımıyla ‘Trafik ışık ve İşaret İhlali Denetimi’ yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Giresun’da Şehir içi, Bölge Trafik ve ilçe trafik birimlerinin katılımıyla ‘Trafik ışık ve İşaret İhlali Denetimi’ yapıldı.

Radar araçlarının da destek verdiği uygulamada 472 araç denetlendi. Kırmızı ışık ve işaret ihlali yapan 146 araç sürücüsüne ise 30 bin lira cezai işlem uygulandı.

Uygulama, trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak, sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, trafik ışık ve işaret ihlali kaynaklı trafik kazalarını önlemek ve kaza sonucunda meydana gelen can ve mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

İnsansız hava araçları (İHA) ve radar araçlarının da destek verdiği uygulama ile trafik kazası sonucunda meydana gelen ölümlerin azaltılması, bu kapsamda trafik ışık ve işaret denetimlerinin artırılarak ihlallerin en aza indirilmesi hedefleniyor.Yorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Yıldıray Çakmak - Ordu da belediye başkanı yıllarca millete ne cezalar kesti. Giresun a girince rahat bi nefes alıyorduk, o da gitti. Artık Sivas Şebinkarahisar üzerinden geliriz bizde.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Temmuz 08:33