“Gelir ve gider arasında uçurum var”

Çotanakların Asbaşkanı Usta, Türk futbolunun kanayan yarasına parmak bastı

TFF 1. Lig ekibi Giresunspor’da, Kulüp Asbaşkanı Mehmet Fevzi Usta, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan sürecin kulüpleri çok olumsuz etkilediğini söyledi.

Ekonomik anlamda bütün kulüplerin olduğu gibi Giresunspor’un da çok fazla yıprandığını ifade eden Usta, “Gelirler tamamen durdu, giderler ise katlanarak devam ediyor. Gelir ve gider arasındaki uçurum kulüplerin belini büküyor” dedi.

Herkesin büyük bir çaresizlik içerisinde olduğuna dikkati çeken Usta, “Türkiye Futbol Federasyonu ile kulüplerin mali sorunlarına çözüm üretilmesi hakkında yapılan görüşmelerden de bir sonuç çıkmadı. Oyuncuların alacakları ücretlerde indirime gidilmesi yönünde de somut adımlar atılamıyor. Bu şartlar altında ileriye dönük net mesajlar vermek pek mümkün görünmüyor. Bakalım hayırlısı, inşallah bir çıkış yolu bulunur ve işler tekrar rayına oturur. Şuanda tek beklentimiz bu” şeklinde konuştu.

Mesut ERDOĞAN

23 Mayıs 2020 - SporYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.