Dolmuşlarda koronavirüs denetimi

Giresun’da koronavirüs salgını nedeniyle önlemler en üst düzeye çıkarıldı ve bu kapsamda dolmuşların yolcu sayısı konusunda denetimler yapıldı.

Koronavirüs salgınına karşı Giresun genelinde alınan önlemler en üst düzeye çıkarıldı. Şehir genelinde dükkânlar ikinci bir emre kadar hizmetlerine ara verirken şehir içi dolmuşlar, il ve ilçelerde köylere hizmet veren dolmuşlarda denetimler yapıldı.

Giresun Gemilerçekeği Mahallesi’nde trafik polisleri sinyalizasyon noktasında dolmuşları durdurup yolcu sayısını kontrol etti. Emniyet Müdürlüğü’nün tebligatı doğrultusunda dolmuş araçlarında olması gereken sayının üzerinde yolcu alan ve koronavirüs salgını nedeniyle risk oluşturacak derecede yolcu taşıyan araçlar tek tek incelendi. Ekipler, araç kapasitesinin yarısı kadar yolcu olması yani 14 kişilik araçlarda 7 kişi bulundurulması ve yolcuların mesafeli oturtulması konusunda incelemeler yaptı. Kuralı ihlal eden ve yolcuların sağlığını riske atan araç sürücülerine cezai işlem uygulandı.

30 Mart 2020 - AsayişYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.