El dezenfektanı uygulamasına geçildi

Belediye zabıta ekipleri tarafından pazar yerlerine el dezenfektanları konularak esnaf ve vatandaşların önlem almasına yardımcı olunuyor

Giresun Belediyesi’nden yapılan açıklamada, koronavirüse karşı önlemlerin artarak devam ettirildiği bildirildi. Belediyeye bağlı tüm pazar yerlerinde el dezenfektasyonu işlemine geçildiği ve aynı zamanda bilgilendirici broşür dağıtıldığı kaydedilen açıklamada, “Giresun Belediyesi olarak kapalı alanlarda başlatmış olduğumuz dezenfekte işlemlerini açık alanlara da taşıdık. Tüm pazar yerlerinde el dezenfektasyonu işlemine geçtik. Vatandaşlarımız pazara girişlerde ve çıkışlarda el dezenfeksiyonu kullanarak ellerini dezenfekte edebiliyorlar. Bunun yanında zabıta ekiplerimiz aracılığıyla korona virüsün yayılmasını engelleyen bilgilendirici broşürü dağıtıyoruz. Pazarın kapanmasının ardından pazarın tamamının yıkamasını yapıyoruz. Çünkü insanlar elinin temas ettiği her yerden çekinir durumda olduğu için vatandaşımız ve esnafımız uygulamadan oldukça memnun” denildi.

24 Mart 2020 - YaşamYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.