Şenlikoğlu’ndan anlamlı mesaj

Şenlikoğlu; “Tüm inananların kandilini kutluyor, Yüce Rabbimizden Miraç hürmetine, tüm insanlığı; yer, gök afetlerinden ve salgın hastalıklardan korumasını niyaz ediyorum.”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Şenlikoğlu mesajında, bu gecede Peygamber Efendimizin (SAV) göğe yükselişinin tüm inananlar adına çok önemli bir olay olduğuna dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Bu geceden sonra farz kılınan ve bizzat Peygamberimiz tarafından müminlerin miracı olarak kabul edilen namaz; arınmayı, birliğimizi, dirliğimizi, düzenimizi, bereketimizi, mutluluk ve sıhhatimizi arttırmaktadır. Bu nedenle bu gece biz inananlar için ayrı bir önem ve mana taşır. Bu vesile ile başta hemşehrilerimiz olmak üzere tüm inananların kandilini kutluyor, Yüce Rabbimizden Miraç hürmetine, tüm insanlığı; yer, gök afetlerinden ve salgın hastalıklardan korumasını niyaz ediyorum.”

21 Mart 2020 - GündemYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.