Valilikte koronavirüs toplantısı yapıldı

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında dün Valilikte yapılan toplantıda, tüm dünyayı tehdit eden Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı ilimizde uygulanan tedbirler ve ilave alınacak tedbirler değerlendirildi.

Hastalığın vatandaşları etkilememesi ve yayılımının önlenmesi için tüm kurumların azami dikkat göstermesini isteyen Vali Sarıfakıoğulları, halkın özellikle sosyal medya üzerinden yapılan asılsız haberlere itibar etmemelerini, Sağlık Bakanlığı ile resmi kurumların uyarı ve tavsiyelerini dikkate almalarını istedi.

Vali Sarıfakıoğulları, temizlik, gıda ve tıbbi malzemelerle ilgili fahiş fiyat artışları konusunda gerekli denetim ve kontrollerin yapıldığını, bu hususta gerekli yasal işlemlerin başlatılacağını, vatandaşların da böyle bir durum tespit etmeleri halinde Alo 175 Tüketici Danışma Hatlarına müracaat etmelerini istedi.

17 Mart 2020 - YaşamYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.