Fındık için sigorta süresinde sona yaklaşılıyor

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındıkta devlet destekli tarım sigortası başvuru süresinin 10 Mart'ta sona ereceğini anımsatarak, üreticilerden zirai don başta olmak üzere diğer doğal afetlere karşı ürünlerini güvence altına almalarını istedi.

Karan, yaptığı yazılı açıklamada, nisan ayı sonuna kadar fındıkta oluşabilecek zirai don riskine karşı üreticileri uyardı.

Fındıkta devlet destekli tarım sigortası poliçe başvurusunun 3'te 2'sinin devlet tarafından karşılandığına dikkati çeken Karan, şunları kaydetti:

"Fındık üreticisinin 2014 yılında olduğu gibi büyük bir don afeti ile karşı karşıya kalmayacağının garantisi yok. Çiftçilerimizin ürün kaybını karşılayacak tek sistem olan TARSİM tarım sigortaları ile fındık bahçelerine mutlaka sigorta yaptırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde son pişmanlık fayda vermez. Mağduriyet yaşamamak için son gün beklenilmemelidir."

01 Mart 2020 - EkonomiYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.