“Beceriksiz, basiretsiz”

AK Parti Ordu İl Başkanı Tomakin, TMO’nun fındık satış politikasını eleştiren FKB Başkanı Bayraktar’a açtı ağzını yumdu gözünü

Büyütmek için resme tıklayın

Fiskobirlik’i iflasın eşiğine getirip gözünü ve umudunu TMO’nun depolarındaki fındığa diken Fiskobirlik Başkanı Lütfi Bayraktar’a, Ordu’dan tokat gibi bir cevap geldi.

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Bayraktar’ın; “TMO’nun fındığına talibiz” şeklindeki açıklamasına ateş püskürerek, “Asıl görevi fındığa yeni pazarlar bulmak, fındığı mamul yaparak en iyi şekilde piyasaya sunmak olması gerekirken marketçiliğe başlayan beceriksiz FKB yöneticileri şimdi çıkmış; “TMO’nun sattığı fındığa talibiz” diyorlar. Her sezon döneminde; “Üreticinin fındığına talibiz” diye açıklama yapıyorlar, size hangi üretici güvendi de fındık verdi, bugüne kadar kaç ton fındık aldınız üreticiden? Sizin, zamanın hükümetleri ile birlikte olup beceriksiz, basiretsiz ellerinizde fındık yerlerde sürünmedi mi? Fındık tam değerini bulmuşken, yeniden mi devletin hazinesine, tüyü bitmemiş yetimin hakkına göz diktiniz? Şunu bilin ki, arkanızda o eski hükümetler yok, siz ancak kendi kendinizi avutursunuz” dedi.

21 Şubat 2020 - GündemYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.