Giresun şikayetçi!

KDK'ya en fazla şikayette bulunan 6. il Giresun oldu

Kamu Denetçiliği Kurumu, yıllık başvuru raporunu açıkladı. 2019’da Kamu Denetçiliği Kurumuna yapılan şikayetlerin iller bazında listelendiği raporda Giresun, 490 başvuruyla 6. sırada yer aldı.

Kamu Denetçiliği Kurumuna yaptıkları başvurularla Başdenetçi Şeref Malkoç tarafından Ankara’ya davet edilen Bulancak Farkındalık Platformu gönüllü başkanı Gökhan Özcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu sayı Temmuz 2019'da Giresun'da sadece 7 idi, o günlerde Kamu Denetçiliği Kurumu Başdenetçisi Şeref Malkoç Giresun’u ziyaret etmişti. Bu sayının azlığına vurgu yapmıştı. Bulancak Farkındalık Platformu olarak engellilerin sorunları başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın sorunlarını KDK'ya dilekçe yazarak gündeme taşıdık. 2019 yılı içerisinde KDK'ya Türkiye genelinde toplam 20 bin 968 dilekçe yazıldı ve Giresun ise 490 dilekçe ile 6. oldu. Sorunları KDK'ya taşımaya devam edeceğiz. Bu kadar fazla yazılan dilekçeler sonrası dikkat çekip Kamu Denetçiliği Kurumu Başdenetçisi Şeref Malkoç’un daveti üzerine Ocak ayında Ankara'da KDK'da görüşme yapmıştık” dedi.

21 Şubat 2020 - GündemYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.