2020’de tamamlanması planlanıyor

Şenlikoğlu, 500 milyon liranın üzerinde kaynağın kullanıldığı Giresun-Dereli karayolunun standardının yükseltilmesi için başlatılan çalışmaların 2020 yılı içerisinde büyük oranda tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi

Şenlikoğlu, Giresun-Dereli yolunun yapılması için tüm imkanların seferber edilmesini sağlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye, desteklerinden dolayı teşekkür etti

 

ALT YAPI SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, Giresun-Dereli-Şebinkarahisar karayolunun Doğu Karadeniz'in İç ve Güneydoğu Anadolu ile Akdeniz'e olan bağlantısını sağladığını belirtti. Karayolunun standardının yükseltilmesi için 2011’de çalışmalara başlanıldığını belirten Şenlikoğlu, 26 kilometrelik Giresun-Dereli kısmındaki çalışmalara hız verileceğini kaydetti. Kamulaştırma sorunlarının süratle çözüme kavuşturulduğunu ifade eden Şenlikoğlu, “Karayolları Genel Müdürlüğü Giresun-Dereli kısmının önemine binaen ciddi bir takiple yoldaki çalışmalara hız verdi. Kamulaştırma sorunu olan bölgelerdeki çalışmalarda da sona gelindi. Bize en çok zorluk çıkartan kısım Dereli Ikrıkçı mevki olarak görülüyor. Buradaki alt yapı sorunları çözülüyor” dedi.

YÜZDE 80'İ TAMAMLANMIŞ DURUMDA

Üç dört ay içerisinde alt yapıları tamamlanan bölgelerde asfaltlama çalışmalarına başlanılacağına vurgu yapan Şenlikoğlu, “Bölgede çalışmalar fiziki olarak yüzde 80'i tamamlanmış durumda. Üst yapıda ise kamulaştırma işlemi tamamlanmamış tünel, viyadük ve köprülerin tamamı hizmete açılacak. Önümüzdeki 3-4 ay içerisinde asfaltlama çalışmaları başlanılacak. Bu yıl içerisinde yolumuzun büyük kısmı hizmete girmiş olacak” dedi. Şenlikoğlu, karayolundaki çalışmalarda desteklerinden dolayı eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli başta olmak üzere AK Parti Giresun Milletvekilleri ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkilileri ve emeği geçenlere teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

05 Şubat 2020 - GündemYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.