STK’lardan Vali Sarıfakıoğulları’na tam destek

GESOB Başkanı Kara; “Sayın Valimizin küçük illerdeki sığ grupların hiç birisine dahil olmayıp, hepsinin üzerinde yer alarak, tarafsızlığını koruması takdire şayandır.”

Büyütmek için resme tıklayın

Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odası Birliği Başkanı Ali Kara, Giresun Sivil Toplum Kuruluşları adına bir açıklama yaptı. Kara, Mimarlar Odası Başkanı Gökhan Göksu, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Arzu Topuz, Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ali Şahin, Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, Giresun Şehir Plancıları Odası Başkanı Timur Yıldırım Kara ve Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Oksal imzalı açıklamasında; “Giresun tarihinde en uzun görev yapan valileri arasında bulunan, şehrin her noktasında imzası olan, gecesiyle gündüzü bu şehir olan, her kesimden insanın gönlünde yer alan, bütün insanların yarasına dokunan, yaşlı, engelli, fakir ve fukaranın her gün sofrasında bulunmaktan mutlu olan, makamında herkese yer veren, mesai mefhumu olmayan, görev aşkıyla koşan, Giresun insanının her türlü problemini çözmek için canhıraş mücadele veren, şehre sevdalı hayat sevincini bu şehirden alan Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, bu şehrin komşu şehirlerin gölgesinde kaybolup gitmesini engellemek için her türlü gayret ve mücadeleyi yaparak, geçmişten gelen kültürel ve sanatsal birikimini, toplumun kanaat önderleri ile birlikte daha ileriye taşımak için mücadele veren, milletvekillerimizle uyumlu, birçok etkili ve yetkili insanlarla sıcak ve samimi ilişkiler kurarak doğduğu şehir olmasa da görev yaptığı şehri bölgesinin ve ülkesinin marka şehri yapmak için insanüstü gayret sarf eden bir idarecinin yanında durmak bu şehrin evlatları olarak bizler için şereftir” dedi.


“SAYIN VALİMİZİ TAKDİR EDİYORUZ”
GESOB Başkanı Kara, “Giresun sevdalısı olarak tozlanmaya bırakılmış problemleri çözme konusundaki mücadelesine destek olmayı sivil toplum temsilcisi ve bu şehrin evlatları olarak dillendirmeyi, kamuoyu ile paylaşmayı, vicdani ve ahlaki bir davranış olarak görüyor ve Sayın Valimizi takdir ediyoruz. Bir şehir gelişecekse bu noktadaki en büyük faktör Valilik Makamıdır. Bu makamlar devlet ile millettin kucaklaşma kapısıdır. Giresun'un her noktasında ki garip ve gurebanın sığınağı, devletin şefkat ve merhamet kolu olarak elinden gelenin en iyisini yapan, bu konuda gözü kara olan, memleket ve insan sevdalısı Sayın Valimizi destekliyoruz ve her zaman yanındayız. Onun bu şehirde daha güzel hizmetlere vesile olacağına inanıyoruz. Üç yıllık süre zarfında bu şehrin fahri hemşehriliğinden çıkıp bu şehirden biri olarak kabul edilen, senin benim adamım değil tüm Giresun'un evladı olan, problemlerin çözümünde objektif davranan, hak ve hukuktan taraf olan Sayın Valimizin bizde Giresunlu olarak tarafındayız. Sayın Valimizin küçük illerdeki sığ grupların hiç birisine dahil olmayıp, hepsinin üzerinde yer alarak, tarafsızlığını koruması takdire şayandır. 250’ye yakın Giresun Sivil Toplum Kuruluşları olarak, şehrimizin 2023 Türkiye’sinde hak ettiği yerde olması için mücadele veren Sayın Valimizin şehrimizde daha uzun süre kalması bu şehrin geleceğine kuşkusuz katkı sağlayacaktır. Mutlu ve müreffeh bir Giresun için kendini vakfetmiş insanların sayılarının artması bu şehrin istikbali için yapılacak en büyük yatırımdır. Bizlerde vefalı insanlar olarak taş üstünde taş koymuş, bizler için her türlü fedakarlığın yapmış, hizmet gönüllülerine sahip çıkmayı onların yanın da yer almayı vicdani bir sorumluluk görüyor, ülkemizin yetiştirdiği bu devlet adamının tecrübelerinden istifade etmek istiyor ve Giresun’umuzun güçlü kadrolarla geleceğin gözde şehirlerinden biri olacağına inanıyor ve bu yolda yürüyen herkesi destekliyor ve alkışlıyoruz” ifadelerini kullandı.

17 Ocak 2020 - GündemYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.