İtiraf gibi açıklama!

Bilge, 31 Mart Seçimleri’nden iki hafta önce FKB Başkanı Lütfi Bayraktar tarafından CHP’li Kerim Aksu başkanlığındaki Giresun Belediyesi’ne FİSKOBİRLİK arazilerinin imara açılması karşılığında ödenen 1 milyon 400 bin TL paranın bağış olarak ödendiğini söyledi.

CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, cumartesi günü yapılan FİSKOBİRLİK mali genel kurulunda kendilerine söz hakkı verilmemesini eleştirdi.

FİSKOBİRLİK’in sorunlarını dile getirmek için söz hakkı istediklerini ancak konuşamadıklarını aktaran Bilge, FİSKOBİRLİK ile Kerim Aksu başkanlığındaki Giresun Belediyesi arasında 31 Mart Seçimleri’nden iki hafta önce 1 milyon 400 bin TL karşılığında FİSBOBİRLİK arazilerinin imara açılmasına ise destek verdi.

Kamuoyunda çok büyük tepkilere yol açan olay hakkında konuşan Bilge, “Yanlış yapılan bir şey olmadı. FİSKOBİRLİK bağış için vermiş olduğu rakamı, kendi resmi kurumdur, bankadan resmi hesaplarla çıkmıştır ve Giresun Belediyesi’nin kasasına da bağış olarak kesilen makbuzla girmiştir.  Rakamı bağış olarak vermiştir. Kafalarda soru işareti olacak bir durum yoktur” dedi.

Konuyla ilgili FİSKOBİRLİK Başkanı Lütfi Bayraktar daha önce yaptığı açıklamada 1 milyon 400 bin TL’lik ödemeyi harç olarak yatırdığını açıklamıştı.

Bilge’nin bu paranın bağış olarak yatırıldığını açıklaması hem kafaları karıştırdı hem de Bayraktar’ın seçim öncesi Kerim Aksu’yu dolaylı yoldan finanse ettiği yönündeki düşünceleri daha da güçlendirdi!

16 Ocak 2020 - SiyasetYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.