Fındık için işbirliği yapacaklar

GZO Başkanı Karan, muhtarlarla istişare içerisinde, fındıkta verim ve kaliteyi artırabilme adına üreticilere yönelik eğitim çalışmalarına ağırlık vereceklerini açıkladı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde güven tazeleyen ve yeni seçilen Aksu Vadisi köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Muhtarlara yeni dönemlerinde başarılar dileyen Karan, Giresun’un tarımsal alanda birinci geçim kaynağının fındık olduğunu hatırlatarak, üreticilerin bilgilendirilmesi ve aydınlatılması noktasında ziraat odaları ve muhtarların aynı noktada çalıştığını ifade etti.

Karan, oda bünyesinde istihdam edilen biri ziraat mühendisi olmak üzere 6 tarım danışmanıyla fındık üreticilerine yönelik teorik ve uygulamalı eğitim faaliyetlerine devam ettiklerini belirterek, “2019 yılında 10 köyde başlattığımız örnek bahçe uygulaması artarak devam edecek. Bu konuda muhtarlardan gelecek olan taleplere de açığız” dedi.

EĞİTİM FAALİYETLERİ MEMNUNİYET VERİCİ

Aksu Vadisi muhtarları adına konuşan Giresun Faal Muhtarlar Derneği Başkanı Hadi Karabulut ise, Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’a yemek jestinden dolayı teşekkür ederek, özellikle ziraat odası tarafından oluşturulan örnek fındık bahçeleri ve üreticilere yönelik eğitim faaliyetlerinin memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

08 Kasım 2019 - GündemYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.