Çakırmelikoğlu; “İcraat bekleniyor”

GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu, Giresun Güney Çevre Yolu için somut adımlar atılmasını beklediklerini açıkladı.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Giresun Güney Çevre Yolu ilimiz adına bir talebin ötesinde ülkemizin uluslararası yol ağı hedefi için zaruri bir yatırım projesidir” dedi. Çakırmelikoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “2000’li yılların başında yapılan ve bugün araç trafiği ile ihtiyaçlara cevap vermekte yetersiz kalan Karadeniz duble yolu gelecek süreçte kentlerin sorunlarının baş faktörü olacak gibi durmaktadır. Devletimizin uzun zamandır Samsun’dan Sarp’a kadar aşama aşama planladığı Çevre Yolu projelerinde Giresun kilit rol oynamaktadır. Genel tabloya ilaveten Giresun’un şehiriçi girişi, kentin ticari ve sosyal büyüme sahası darlığına da çözüm olması beklenen projenin yatırıma dönüşmesi gerekmektedir” dedi.

GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu, “Günümüzde ulaşım her şeyin temelidir.  Sağlıklı bir ulaşım olmadan sanayide, ticarette ve dolayısıyla tüm emtialar da olumsuz etkilenmektedir. Yapılan bilimsel araştırmalar göstermişti ki, lojistik olarak gelişmiş kentler diğer illerden daha yüksek bir gelişme ve kalkınma ortaya koymaktadır. Uzun zamandır Giresun’umuzun gündeminde olan Güney Çevre Yolu ile ilgili olarak; öncelikle Karadeniz Sahil Yolunun yapımında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere katkısı olan herkese teşekkür eder, çevre yolu projesinin yapımı aşamasında da desteklerini bekleriz” diye konuştu.

07 Kasım 2019 - GündemYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.