“Sözleşmeli personelimizin yanındayız”

Bem-Bir-Sen Giresun İl Başkanı Musaoğlu, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için taleplerini her zaman gündemde tutuklarını açıkladı.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Giresun İl Başkanı Coşkun Musaoğlu, bazı belediyelerde Bem-Bir-Sen sendika olarak sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi taleplerinin takipçisi olduklarını belirterek, “Sözleşmeli personelimizin yanındayız” dedi.

Musaoğlu, “Sorun da, çözüm de tek! Sözleşmeli personele kadro mücadelemiz bunun için. Sayın Genel Başkanımız Levent Uslu, T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile bakanımızın makamında gerçekleşen görüşmede sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin talebimizi içeren mektubu iletti” dedi.
Musaoğlu, sözleşmeli personelin tedirginlik içerisinde olduğunu belirterek, “Özellikle el değiştiren belediyelerdeki sözleşmeli personellerin sürekli olarak ‘Ne zaman işten çıkarılacağım, işsiz bırakılacağım’ endişesiyle yaşamakta. Belediyelerde görev yapan sözleşmeli personeller aynı ünvanlı kadrolu memurların sahip olduğu hakları kullanamamaktadırlar. Özellikle izin, görevde yükselme, naklen atama, arazi tazminatı gibi sosyal ve mali haklar noktasında sözleşmeli personeller kadrolu memurlara göre kısıtlamalara maruz kalmaktadırlar” ifadelerini kullandı.

07 Kasım 2019 - EkonomiYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.