FİSKOBİRLİK’e her türlü destek verildi

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, FİSKOBİRLİK’e Bulancak 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde arsa tahsis edilmediği yönünde yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

TAHSİSLERE İLİŞKİN GEREKLİ SÖZLEŞMELER YAPILDI

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, ilimizin ve ülkemizin en önemli kuruluşlarından biri olan FİSKOBİRLİK’in önünün kapatılması gibi bir durumun söz konusu dahi olmadığına dikkat çekti. Başer, yaptığı açıklamada, “Bulancak 2. OSB’de gerekli kamulaştırma, imar planı ve altyapı çalışmaları tamamlanmış ve yatırımcı firmalara arsa tahsisi yapılmaktadır. Bu kapsamda 2. OSB’de bulunan; 315 ada 1 ve 282 ada 96 No’lu parseller 03.04.2017 tarihinde, 315 ada 7 No’lu parsel 27.12.2017 tarihinde, 315 ada 6 No’lu parsel 29.01.2019 tarihinde (talep üzerine değişiklik) ve toplamda 22.634,56 m2 alan, talep üzerine FİSKOBİRLİK’e tahsis edilmiş ve tahsislere ilişkin gerekli sözleşmeler yapılmıştır. Yine FİSKOBİRLİK’in arsa değişikliği talepleri üzerine, parsellerde gerekli değişiklik ve birleştirmeler zamanında yapılmıştır” hatırlatmasında bulundu.

UYGULAMA PROJELERİ OSB’YE TESLİM EDİLMEDİ

Yaşanan eksikliğin FİSKOBİRLİK’in uygulama projelerini OSB’ye teslim etmemesinden kaynaklandığını açıklayan Başer, “FİSKOBİRLİK, tahsis edilen parseller üzerinde gerekli hafriyat çalışmalarını kısmen yapmış, tesislerine ait uygulama projesi çalışmalarını sürdürmektedir ancak bugün itibariyle uygulama projeleri OSB’ye teslim edilmemiştir. FİSKOBİRLİK’in önünün kapatılması gibi bir durumun asla söz konusu olmadığını ve olmayacağını belirtir, ilimiz ve ülkemiz için böylesine önemli bir konumdaki kuruluşa 2. OSB’den talep edilen arsa tahsisleri yapılmış, tahsis dışında oluşabilecek destekler de devam edecektir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.” İfadelerini kullandı.

06 Kasım 2019 - GündemYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.