Tüketen değil, üreten belediye

Başkan Şenlikoğlu; “Kendimiz üretiyor, kendimiz yapıyoruz.”

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu öncülüğünde küllerinden yeniden doğan Giresun Belediyesi, üretim ve hizmet alanını her geçen gün büyütmeye ve genişletmeye devam ediyor. Belediye bünyesine yeni kazandırılan ve günde 5 bin adet üretim kapasitesine sahip Batlama yolu girişindeki konkasör tesisi belediyenin kendi üretimiyle halkına hizmet sunmasına olanak sağlıyor.

Dün tesiste incelemelerde bulunan Şenlikoğlu, bir yandan şehir ile ilgili projeleri gerçekleştirecek hamleleri yaparken, diğer taraftan da belediyeye ekonomik anlamda önemli katkı sağlayacak üretim hamlelerini geçekleştirdiklerini hatırlattı. Şenlikoğlu, “Dışardan yapılan hizmet alımlarını en az seviyeye indirmek için kendi şantiyemizde kendi ekiplerimiz ve kendi ekipmanlarımız ile üretimler yapıyoruz. Önceden belediyemize ait sadece bordür taşı döküm makinası vardı. Artık şimdi günde 5 bin adet üretim yapma kapasitesine sahip yeni döküm makinemiz var. Bu makina ile 6’lık ve 8’lik kilit parke, 10’luk, 15’lik ve 20’lik briket, yağmursuyu oluğu ve bordür taşı dökümleri çok rahatlıkla yapılabilecek. Şehrimizin birçok bölgesinde kullandığımız malzemeleri kendimiz üretip, kendimiz yapıyoruz. Yaptığımız üretimler sayesinde, belediyemizin özellikle gider kalemlerinde ekonomik olarak ciddi katkılar sağlayacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

17 Ekim 2019 - SiyasetYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.