Halkın mal ve can güvenliği sağlanacak

Başkan Şenlikoğlu’nun talimatıyla Sazbeyi Akaryakıt istasyonu ile Hatun Camii arasındaki şehir içi yolunda yaşanan trafik sorunu çözüme kavuşturuluyor.

BÖLGEDE ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla şehir genelinde araç trafiğini rahatlamak için yapılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Kısa bir süre önce Yeniyol’da mevcut araç cepleri ve dolmuş indirme-bindirme duraklarında yapılan genişletme çalışmalarının ardından şimdi de Atatürk Bulvarı’nda çalışmalara hız verildi. Belediye ekipleri tarafından Hatun Camii ile Sazbeyi Akaryakıt istasyonu arasındaki bölgede yol genişletme ve çevre düzenleme çalışmaları başlatıldı.

ŞENLİKOĞLU İNCELEME YAPTI

Bölgedeki çalışmaları dün yerinde inceleyen Belediye Başkanı Şenlikoğlu, “Hatun Cami ile Sazbeyi Akaryakıt istasyonu arasına park edilen araçlar mevcut yolu daralttığından, toplama yol üzerinden şehir merkezine gelen araçlar, Sazbeyi Petrolden itibaren Hatun Camine gelene kadar zaman zaman sol şeride geçmek durumunda kalıyordu. Bu durum olası kazalara ve trafiğin durmasına neden oluyordu. Sorunun ortadan kaldırılması için gerekli çalışmaları başlattık” dedi.

TRAFİK GÜVENLİĞİ SAĞLANACAK

“Yapılan çalışma ile mevcut kaldırımın 350 metre uzunluğundaki bölümü yenilenecek” diyen Başkan Şenlikoğlu, “Yapmış olduğumuz çalışma ile elde edilen yeni alan mevcut araç yoluna ilave edilecek ve araç park alanı 1 metre 10 cm’den, 2 metre 30 cm’ye çıkmış olacak. Bu sayede kaldırım kenarlarına çekilen araçlar, trafik akışını eskisi kadar engellememiş olacak. Diğer yandan mevcut kaldırımın kilit park taşları da yenilenerek daha modern ve şık hale getirilecek” şeklinde konuştu.

10 Ekim 2019 - YaşamYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.