“Sizler geleceğimizsiniz”

Sosyal ve kültürel belediyecilik çalışmalarına her gün bir yenisini ekleyen Keşap Belediyesi, tiyatro eğitimi verdiği 20 çocuğu mezun etti.

Keşap Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Çatı Sanat Tiyatrosu işbirliğinde düzenlenen yaratıcı drama ve tiyatro kursuna katılan 7-19 yaş arası çocuklar sertifikalarını başarıyla aldı.

Keşap Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleşen eğitim ile öğrenciler hünerlerini sergilediler, Düşler Perisi ve Süper Kahramanlar adlı oyunu izleyiciler ile buluşturdular.

Etkinliğe katılan Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, "Kısa bir süre önce Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Çatı Sanat Tiyatrosu işbirliği ile ‘Yaratıcı Drama’ atölyeleri başlattığımız 7-19 yaşları arası çocuklarımız bizlere Oyun Perisi ve Süper Kahramanlar adlı oyunlarını sergilediler. Gösteri hazırladı. Öğrencilerimizi tiyatro oyunu ile buluşturmak, güzel ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istedik. Eğitimin önemli olduğunun farkında olarak, çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlamak için var gücümüzle gayret göstermeye devam edeceğiz. Sanatın gölgesi belediyecilik ile buluştuğunda yediden yetmişe herkesi kapsayan, içine alan sosyal belediyecilik ortaya çıkıyor. Biz her yaş grubundaki hemşehrimize değer veriyoruz. Bu güzel gösteriyi bizlere hazırlayan başta eğitim koçumuza ve tüm öğrencilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum, hayatlarında başarılar diliyorum. Çocuklar bizim geleceğimiz" diye konuştu.

Çatı Sanat Tiyatrosu Eğitim Koçu Sevinç Trenova da, “Keşap ve Keşaplı çocuklarımız için eğitim verdik. Yeni nesil çocuklarımızı sanat ile buluşturduk. Keşap Belediye Başkanımız Mehmet Emür'e sanat ve kültüre verdiği değer için teşekkür ederim” dedi.

Günün hatırası olarak Eğitim Koçu Sevinç Trenova'ya fındık başımızın tacı heykeli ve çeşitli hediyeler sunuldu. Çocuklara ise Başkan Emür eğitim sertifikalarını takdim etti.

30 Temmuz 2019 - EğitimYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.