Seyyit Mehmet Paşa Kapu Camii’nde okuma şenliği

Giresun Müftülüğü'ne bağlı Yaz Kur’an kurslarındaki öğrencilerin okumaya teşvik edilmesi için okuma şenliği gerçekleştirildi.

Seyyit Mehmet Paşa Kapu Camiinde gerçekleştirilen etkinlikte, Giresun Merkez de bulunan ilk ve orta okulların okuma birincilerine İl Müftüsü Muhittin Oral imzaladığı kitapları hediye etti.

İl Müftüsü Oral, öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dileyerek eğitimin ve okumanın önemine değindi. Etkinliğe İl Müftü Yardımcıları Yusuf Genç ve Murat Mutlu da katılarak çocuklara kitap hediye ettiler.

Drama eğitmeni Zeynep Gül Tamdoğan rehberliğinde gerçekleştirilen okuma etkinliğinde öğrenciler velileriyle birlikte ‘Vatanım Her Şeyim’ kitabını okudular.

Cami görevlileri Ahmet Kudu, Ali Yümsel, İsmail Sarıgül tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi, ilahiler seslendirildi.

Öğrenciler etkinlik kapsamında ‘Çok gezen mi, çok okuyan mı bilir?’ fikrini karşılıklı olarak münazara ettiler.

29 Temmuz 2019 - EğitimYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.