Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fındık üreticisine müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun kalite fındığın taban fiyatını 17 TL olarak açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuştu.

Milyonlarca fındık üreticisinin beklediği açıklamayı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Azerbaycan ve Gürcistan'ın dünyanın fındık üretiminin yüzde 80'ini gerçekleştirdiğini ifade ederek, "Üç ülke olarak fındıkla ilgili işbirliği çalışmalarını başlattık. Böylece önümüzdeki dönemde fındığın dünya piyasalarında hak ettiği değeri sürekli kılmak amacıyla önemli bir adım atmış olduk. Fındık üreticilerimize müjde vermek istiyorum" dedi.

Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyatının 17 lira olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Levant kaliteli kabuklu fındık için de taban fiyat 16,5 liradır. Buna kilogram başına yaklaşık 2 lira olan mazot, gübre desteği geldiğinde kilogram fiyatları 19 lira ile 18,5 lira arasında gelmiş bulunuyor. Bu sezon fındık verimi geçen yıla göre daha fazla. Oralarda afetler oldu ama toparladık. Fındıkta fiyat belirsizliklerini ortadan kaldırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

26 Temmuz 2019 - GündemYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.