Kale Mahallesi ayağa kalktı

Kale Mahallesi Muhtarı Muammer Daban, “Giresun Limanı’nda gemilerin doldurma-boşaltma işlemi esnasında etrafa yayılan buğday ve mısır tozları nedeniyle mahallemiz oturulamaz hale geldi” diyerek, dilekçeyle Giresun Valiliği’ne şikayette bulunacaklarını açıkladı.

Haber albümü için resme tıklayın

HALK ŞİKAYETÇİ:

Giresun Limanı kamuoyunun gündeminden bir türlü düşmüyor. Yarattığı görüntü, gürültü ve hava kirliliği ile halkın sağlığını tehdit eder hale gelen Giresun Limanı, son olarak Kale Mahallesi sakinlerini canından bezdirdi. Mahalle sakinleri tepkilerini Kale Mahallesi Muhtarı Muammer Daban’a iletti. Muhtar Daban’da, Giresun Limanı konusunda mahalle halkının şikayetlerini yazılı bir dilekçe ile Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’na ileteceklerini ve çözüm isteyeceklerini söyledi.

İŞTE O DİLEKÇE:

Kale Mahallesi Muhtarı Muammer Daban, mahalle halkının imzalarıyla hazırladıkları dilekçede şu ifadelerin bulunduğunu kaydetti;

“Senelerdir boş olarak duran Giresun Limanı’mızın çalışmaya başlaması, bir işadamının limanımızı faal duruma getirmesi ve insanlarımıza iş vermesi memleketimizi seven herkes gibi Kale Mahallesi sakinleri tarafından da memnuniyetle karşılanarak, böyle bir durum mutluluğumuza mutluluk katmıştır.

Madalyonun diğer yüzü ise mahalle sakinlerimizin tümünü üzmektedir. Şöyle ki; Limanda gemilerin doldurma boşaltma işlemi esnasında buğday ve mısır tozları mahallemizi oturulamaz hale getirmektedir. Çünkü mahalle sakinlerinin balkon kapılarını ve camlarını açmaları mümkün görülmemektedir. Hatta öyle bir duruma geldi ki insanların araçlarının üstü tozdan görülmez hale geldi.

Sayın Valim sizde aynı mahallede oturmakta olduğunuzdan böyle bir hadiseyi yakından gördüğünüze eminiz. Biz mahalle sakinleri olarak bu işadamından memnunuz, Allah işlerini daim eylesin lakin bu teknoloji devrinde bu toz hadisesinin çaresinin olmaması mümkün değildir. Sayın işadamı kardeşimizin en kısa zamanda önlemlerini alarak mahallemizin huzur ve sıhhate kavuşturulmasını canı gönülden istirham ediyorum.”

25 Temmuz 2019 - GündemYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.