Tekelciler değil üreticiler kazanacak!

AK Parti Giresun Milletvekili Aydın, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda TMO’nun devreye girmesine ve fındıkta tekelciliğin oluşmasına engel olacaktır. Daha önce de söylediğimiz gibi ay sonu itibarı ile de fındık taban fiyatlarının açıklanmasını bekliyoruz" dedi.

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, “TBMM’de bulunan AK Parti Grubunun fındık bölgesi milletvekilleri olarak Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ile bir araya geldik. Bölgemizin can damarı olan fındık mahsulümüzün hem fiyatı konusunda hem de diğer sorunlar konusunda Sayın Bakanımıza üreticilerimizin taleplerini ilettik” dedi.

Aydın, “AK Parti hükümeti olarak 2002 yılından bu yana her zaman fındık üreticisinin yanında yer aldığımız gibi bundan sonra da almaya devam edeceğiz. Üreticilerimizin her zaman yanında olmaya devam eden hükümetimiz, 2019 yılında da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda TMO’nun devreye girmesine ve fındıkta tekelciliğin oluşmasına engel olacaktır. Daha önce de söylediğimiz gibi ay sonu itibarı ile de fındık taban fiyatlarının açıklanmasını bekliyoruz. Amacımız üreticimizin belirsizlikten kurtulmasıdır” dedi.

Aydın, “Daha önce de fındık konusunda yine sayın bakanımızın talimatları doğrultusunda Bölge Ziraat Odası Başkanlarımız ile birlikte Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu ile görüşmüştük. Ardından ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte fındık konusunu istişare etmiştik. Son olarak da bizzat fındık bölgesi milletvekilleri olarak Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ile gerekli istişareleri yaptık. Toplantıdan çıkan sonuç şudur ki; üreticilerimiz kesinlikle mağdur edilmeyecektir” diye konuştu.

“Biz her şeyden önce iktidar partisinin bir üyesi olsak da bile adımız gibi milletimizin vekiliyiz” diyen Aydın, “Hem üreticimizi mağdur etmeyecek, hem de devletimizi ve hükümetimizi sıkıntıya sokmayarak sorunun üstesinden geleceğiz. Sayın Bakanımızın bu konuda verimli bir çalışması ve üreticimizin yanında duran bir tavrı vardır. Sayın Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye de milletimiz adına teşekkür ediyoruz. Muhtemelen bu konu ile ilgili daha geniş bir açıklamayı Sayın Bakanımız kamuoyu ile paylaşacaktır. Bu yaptığımız toplantı karar toplantısı değil bütün sorunların masayı yatırıldığı ve görüşüldüğü bir toplantı olmuştur” dedi.

Aydın, şöyle devam etti;

“Hem fındık üretici hem de fındık üreticilerinin temsilcisi olan milletvekilleri olarak bizim asıl talebimiz şudur ki; hem fındığın hem de diğer mahsullerimizin Toprak Mahsulleri Ofisi yani TMO tarafından alınarak piyasanın dengelenmesidir. Yaptığımız toplantıda bu konuya ilişkin TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal’a Sayın Bakanımız nezdinde benzer taleplerimizi ilettik. TMO’da daha önce karşılaştığımız sıkıntıları yaşamamak adına üreticilerimizden de talebimiz TMO standartlarında ürünlerini hazırlayarak TMO’ya götürmeleridir. Asıl olan milletimizdir. Bu yüzden milletimizin talepleri bizim için baş üstündedir.”

23 Temmuz 2019 - SiyasetYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.