Elektrik kesintisi uyarısı yapıldı

Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü’nden verilen bilgide, cumartesi ve pazar günlerinde Giresun Merkez, Keşap ve Tirebolu’da elektrik kesintisi yaşanacağı kaydedildi.

Müdürlükten konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

“Tüketicilere sunulan enerji kalitesinin arttırılması ve oluşabilecek kesintilerin asgariye indirilmesi amacıyla Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından Aksu Mahallesi Trafo Merkezinde bağlantı hatları yenileme çalışmaları devam etmektedir. Söz konusu yenilenen bağlantı hatlarının 154kV Giresun TM’ ye irtibatının sağlanabilmesi için cumartesi günü 06:00-10:00 saatleri arasında Giresun İl Merkezi, Bulancak ve Keşap İlçe Merkezleri ile bağlı mahalle ve köylerin tamamında enerji kesintisi uygulanacaktır. Pazar günü de 08:00-16:00 saatleri arasında Giresun Merkeze Bağlı Köyler, Çaykara, Seldeğirmeni, Kavaklar ve Kayadibi Mahalleleri ile Giresun OSB ve Keşap İlçesinin tamamında, enerji kesintisi uygulanacaktır.

TEİAŞ tarafından yapılacak çalışmaların tamamlanmasına müteakip, teknik ekiplerimizce kontrollü olarak şebekelerimize enerji verileceğinden gerekli önlemlerin alınması hususu kamuoyuna önemle duyurulur.”

19 Temmuz 2019 - TeknolojiYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.