Eren büyük düşünüyor

Çotanakların Başkanı Sacit Ali Eren, olağan genel kurulda Giresunspor kongre üyelerinden bir kez daha yetki alıp, yeni sezonda yeşil beyazlı camianın 42 senelik Süper Lig özlemini bitirmenin planlarını yapıyor.

TEK HEDEFİ ŞAMPİYONLUK

Giresunspor olağan genel kurulu öncesi şehirde heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Giresunspor’da şu ana kadar sadece mevcut başkan Sacit Ali Eren, kongrede yeniden aday olacağını açıkladı. Giresunspor kulüp başkanlığı görevini 27 Aralık 2018’de Mustafa Temel Bozbağ’dan devralan Eren, 12-19 Haziran tarihlerindeki kongrede Giresunspor genel kurul üyelerinden bir kez daha yetki istemeye hazırlanıyor. Eren, yeni sezonda Giresunspor’u şampiyonluğa oynatacak bir kadro kurup, yeşil beyazlı camianın 42 yıllık Süper Lig özlemini bitirmenin hesaplarını yapıyor.

UEFA LİSANSI BÜYÜK BAŞARI

Giresunspor belki Sacit Ali Eren başkanlığı döneminde sportif başarı anlamında istediği sonuçları alamadı ancak kurumsallaşma anlamında zirve yaptı. Çotanaklar Eren başkanlığında 2019-2020 sezonu öncesinde UEFA Kulüp Lisansı almaya hak kazanarak büyük iş başardı. Çünkü UEFA Kulüp Lisansı; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nda aranan sportif, altyapı, personel-idari, hukuki ve mali kriterleri yönünden istenen kriterleri yerine getiren kulüplere veriliyor. Giresunspor’un aldığı UEFA Kulüp Lisansı hem prestij anlamında hem de kulübün geleceğinin emin ellerde olduğunun en büyük ispatı olarak gösteriliyor.

30 Mayıs 2019 - SporYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.