Osman Ağa kırmızı çizgimizdir

18 Mayıs 2019 tarihinde (yarın) Ankara’da yapılması planlanan “Pontus Soykırımı 100. Yılı Belgeseli ve Konferansı” ile Milli Mücadele Kahramanı Topal Osman Ağa ve Giresun Uşaklarına karşı başlatılan iftiralarla dolu itibarsızlaştırma hareketi Giresun’u ve Giresunluları ayağa kaldırdı.

GESOB Başkanı Kara; “Giresunlular olarak Osman Ağa ve silah arkadaşlarına karşı başlatılan bu çirkin itibarsızlaştırma hareketine asla fırsat vermeyeceğiz. Şehitlerimizin kanını sızlatmayacağız. Ağamıza ve milli kahramanlarımıza canımız pahasına sahip çıkacağız.”

BEYİN YIKAMA METODU

Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, “Ülkemizin son yıllarda yaşadığı olaylara baktığımızda milli birliğimize ve manevi değerlerimize saldırıların alabildiğince artmış olduğunu görmekteyiz. T.C. Devletini istedikleri gibi yönetmeye çalışan dış güçler ve işbirlikçileri amaçlarına ulaşamayınca içimizdeki hainleri kendi kirli amelleri doğrultusunda görevlendirerek, milletimizi bütünleştiren tüm değerlerimize bilinçli ve kurnazca saldırılarla amaçlarına ulaşmak için her yolu denemektedirler. Milletimizin istiklal mücadelesindeki iman gücünü test etmeye çalışan bu hainler öncelikle yöresel kahramanlarımıza, milli ve manevi değerlerimize aklı sıra akademik yollarla, televizyon yarışmaları yolu ile gazete ve dergiler de köşe yazıları ile hain emellerini masumlaştırmaya çalışarak, beyin yıkama metodu uygulamaktadırlar. Bir ülkenin milli ve manevi değerlerine sinsice saldırılarla halkın davranışlarını test etmeye yönelik hareketlerde tepki ve reaksiyona karşı metotlarını işletmek bu hainlerin başlıca taktikleridir” dedi.

FETÖ UZANTISI BİR PROJE

Kara, “on zamanlarda istiklal mücadelesinde vatani görevlerini yerine getirenlerin dışında 14-18 yaş arası gençleri organize edip Türkiye Cumhuriyeti tarihinde iki gönüllü alay kurup vatanı ve mukaddesatı için cepheden cepheye koşan, ülkemizin kurtuluşunda çok önemli bir konumu olan Milis Yarbay Osman Ağa’yı itibarsızlaştırmaya yönelik faaliyetlerin giderek arttığını üzülerek ve ibretle görmekteyiz. Bunun en son örneği bizce FETÖ uzantısı bir proje olan Pontus Soykırımının 100. yıldönümü bahanesi ile hazırlanan Osman Ağa belgeselinin 18 Mayıs 2019 günü Ankara’da gösteriye sunulmaya çalışılmasıdır. Bir kez daha tüm hainlere seslenmek istiyoruz. Giresunlular olarak Osman Ağa ve silah arkadaşlarına karşı başlatılan bu çirkin itibarsızlaştırma hareketine asla fırsat vermeyeceğiz. Şehitlerimizin kanını sızlatmayacağız. Ağamıza ve milli kahramanlarımıza canımız pahasına sahip çıkacağız. Buradan bu hain ve bölücü uygulamaya müsaade edilmemesi için ilgililere çağrı yapıyoruz ve milli kahramanlarımızı milletçe sahiplenerek, bu şer güçlere gereken cevabın verilmesini bekliyoruz. Ayrıca Giresunlular olarak devlet yetkililerine sesleniyoruz Osman Ağa ve onun gibi milli kahramanlarımızın isimlerinin yapılmakta olan ve yapılacak kamu kurumlarına verilerek, hainlere gereken cevabın verilmesini haklı olarak bekliyoruz” dedi.

GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu; “Kurtuluş Savaşı döneminde dış mihraklar tarafından Doğu Karadeniz Bölgesi’nde beslenen ve yüzyıllarca kardeşçe yaşamış toplulukların arasına nifak sokan Rum Çetelerini bozguna uğratan ve ülkemizin bölünmesinin önüne geçen Yarbay Topal Osman ve silah arkadaşlarının katil ve soykırımcı gibi gösterilmek istenmesini kabul etmeyeceğimiz gibi, sürece sessiz kalmamızda söz konusu olamaz.”

 

SÖZDE RUM SOYKIRIMI YALANI

Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Misak-ı Milli sınırlarının korunması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu aşamasında kritik görevler üstlenmiş olan 42. ve 47. Gönüllü Alayları ile düşmana karşı bir çok cephede savaşmış Giresun Uşakları ve Topal Osman Ağa, bu ülkenin gizli kahramanlarıdır. Dolayısıyla sözde Pontus yalanıyla Giresun Uşakları ve Topal Osman Ağa üzerinden algı oluşturmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti’nin iç ve dış düşmanları tarafından 18 Mayıs 2019 tarihinde Ankara’da yapılmasının planlandığını öğrendiğimiz “Pontus Soykırımı 100.Yılı Belgeseli ve Konferansı” en hafif tabir ile ülkemizin birlik ve bütünlüğüne vurulmak istenen bir darbedir. Özetle sözde Rum Soykırımı yalanı ile ülkemiz üzerine çöreklenmek isteyenlerin bir oyunudur” dedi.

SÜRECE ASLA SESSİZ KALAMAYIZ

Çakırmelikoğlu, “Topal Osman ve Giresun Uşakları’nın Kurtuluş Savaşı öncesi ve sonrasında ülkemizin bağımsızlığı noktasında ki mücadeleleri asla unutulamaz. Kurtuluş Savaşı döneminde dış mihraklar tarafından Doğu Karadeniz Bölgesi’nde beslenen ve yüzyıllarca kardeşçe yaşamış toplulukların arasına nifak sokan Rum Çetelerini bozguna uğratan ve ülkemizin bölünmesinin önüne geçen Yarbay Topal Osman ve silah arkadaşlarının katil ve soykırımcı gibi gösterilmek istenmesini kabul etmeyeceğimiz gibi sürece sessiz kalmamızda söz konusu olamaz. Özellikle bu tür eylemlerin Türkiye Cumhuriyeti’nin başkentinde planlanmasını tasvip etmediğimizi, aksi takdirde böyle bir hain programın ülkemizin birlik ve bütünlüğü için canlarını hiçe sayan tüm şehit ve gazilerimizin kemiklerini/yüreklerini sızlatacağını hatırlatmak isteriz” dedi.

YASAL İŞLEMLER BAŞLATILMALI

Çakırmelikoğlu, “Yalan yanlış bilgiler ile Giresun Uşakları ve Topal Osman Ağa’nın katil gösterildiği film ve konferansların Türkiye Cumhuriyeti sınırları başta olmak üzere Dünya’nın neresinde olursa olsun bu tür bir algı ile kamuoyuna servis edilmek istenmesini bir bütünün parça senaryosu olarak görmekteyiz. Bu çerçevede sürece dahil olan bilinçli yada bilinçsiz özgürlük eylemleri kisvesi altında, yalan-yanlış senaryolar içeren konferans ve film organizasyonlarının bir an önce durdurulmasını ve ivedilikle gerekli yasal işlemlerin başlatılmasını bekliyor, ayrıca süreci yakından takip etmekte olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

21 Mayıs 2019 Giresun- GündemYorum yazarak Haber28 / Giresun Haberleri Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber28 / Giresun Haberleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.